عطر های گرمی موجود در بازار گاها با کیفیتی به مصرف کننده ارائه می شود که ناخداگاه هر فردی به این فکر میکند که چطور عطری که به صورت فیک در مغازه ها گرمی فروخته می شود از عطر برند هم با کیفیت تر باشد و ماندگاری بیشتری دارد!

چند وقت پیش بخاطر عشق و علاقه رفتم که یک عطر تهیه کنم ٬ بعد از صحبت های فروشنده عطر بلک ارکید را انتخاب کردم! متوجه شدم که فروشنده اصرار زیادی داره از شیشه اون استفاده کنم و حالا خارج از اینکه در حال حاضر بلک ارکید مثلا گرمی ۷ تومان فروخته میشه ٬ ولی این عطر فروشی بخاطر موقعیتی که داشت و ادعای کیفیت بهتر گرمی ۲۰ تومان این عطر می فروخت. که خود این مطلب قابل توجه بود.

- عطر های گرمی با کیفیت تر از برند!
عطر فروشی

خلاصه مطلب اینکه بعد از اصرار به اینکه این شیشه ایتالیایی هست و اینو تهیه کن به من گفت که این شیشه هر دو پاف یک میل مصرف میکنه که شیشه عطر ها در دنیا چند نوع هستند

انواع شیشه های عطر

1 – نوع اول با ۸ تا ۱۲ پاف یک میل مصرف می شود

2 – با ۴ پاف یک میل مصرف می شود.

3- با ۲ پاف یک میل مصرف می شود.

که البته انواع مختلف دیگری هم وجود دارد ولی چیزی بنده تا این لحظه دیدم این سه مورد بوده ٬ همونجا بود که با خودم فکر کردم. و به فروشنده گفتم اینجوری که نمیشه هیچ کاری کرد و ادعا کرد که چهار روز ماندگاری داره گفتم اگر لباسمو هر روز عوض کنم که نیست! و گفت که باید جوری بزنی که به بقیه لباس ها هم بخوره.

نتیجه خرید عطر گرمی

نتیجه ای از این خرید عطر پیدا کردم که میخواهم با شما دوستان عزیز و عطربازهای گرامی به اشتراک بذارم.

اونم اینه که فروشنده با این پیشنهاد دو تا کار کرد:

۱- بازگشت مشتری به زودی به عطر فروشی

۲ – احساس تفاوت بسیار در خرید اول نسبت به دیگران عطرفروشی ها و عطر های برند

ببینید وقتی یک عطر هر ۲ پاف یک میل مصرف کنه یعنی اگر کسی ندونه و ۴ تا پاف بزنه ۲ میل مصرف کرده ٬ من معتقدم کسی که ۲ میل معادل ۱۶ پاف عطرهای معمولی استاندارد جهانی عطر به خودش بزنه محاله ممکنه بقیه بوشو حس نکنن مگر خیلی عطر بی کیفیت باشه! پس معناش اینه شاید عطر هم کیفیت نداشته باشه و مشتری اینو نمیدونه ولی همین که مصرف خیلی بالایی داره و همه بو حس میکنن و جذب میشن این خودش برای مشتری جذاب هست.

مورد دوم هم اینه که چون خرید اول هست این مدل بهش میده که هم حس کنه با بقیه عطر فروشی ها تفاوت هست و هم زود دوباره برگرده و ازش خرید کنه اینجوری مشتری مال خودش کرده ٬ مشتری که سالها عطر میخریده و بوش بقیه نمیفهمیدن حالا با یک تریک ساده مشتری همیشگی این عطر فروشی گرون قیمت میشه!

با تشکر از اینکه تا انتها این مطلب مطالعه کردید