چند وقت هست که مبحث ادکلن های بدون جعبه بسیار توسط افراد مختلف و معتبر در حوزه عطر و ادکلن به مردم گوش زده میشه که مراقب باشید و گول افرادی که در این زمینه کار می کنند را نخورید.

توجه : دقت بفرمایید که محتویات این مقاله شامل نظر شخصی بنده می باشد و هیچ نظر کارشناسی و نگاه متخصصانه ای وجود ندارد . ممکن است تمام این مقاله شامل حرف های بی استناد باشد پس لطفا قبل از خواندن کامل به این نکته توجه فرمایید.

تقریبا یک الی دو سال هست که در زمینه عطر به یادگیری مشغولم و از این رو انواع وبلاگ ها ٬ پیج های اینستاگرامی ٬ کانال های تلگرامی معتبر را دنبال می کنم .

در حال حاضر مبحث عطر – ادکلن های بی جعبه خیلی خیلی مطرح شده و بحث داغ دنیای عطر در ایران شده است ٬ تصمیم گرفتم راجب به این مبحث صحبت کنیم و ببینیم نظرات افراد مختلف در این حوزه چیست؟ و در آخر هم نتیجه گیری کنیم و تصمیم را با شما بگذاریم.

- داستان جنجالی ادکلن های بی جعبه!
برند های عطر دنیا

آیا این عطرها واقعا اورجینال هستند؟

از هر چه بگذریم ٬ سخن دوست خوش تر است. برای همه ما سوالاتی در ذهن به وجود می آید که آیا چیزی که به اسم تستر اماراتی ٬ ادکلن های بدون جعبه ٬ دستگاه عطر سازی و همه این ها به گوش ما آشنا می رسد واقعا چه عطری را ارایه می کنند؟

صد درصد نمیتوانم تضمین داد که عطرها واقعا از شرکت اصلی باشند ٬ چیزی که برای من به شخصه مهم هست ٬ اسانس خود عطر دقیقا از خود شرکت باشه و های کپی نباشه! ولی خب قطعا نمیشه تضمین داد . چون افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند ٬ تبلیغاتی می کنند که به شدت گول زننده هستند و منی که خودم ادعای تخصص دارم راحت گول میخورم میگم این دیگه تهشه قطعا کار این طرف درسته. پس تشخیص اینکه واقعا اینا اسانسشون اورجینال باشه یکم سخته یکم که هیچی خیلی خیلی سخته

آیا این ادکلن ها ماندگاری بالایی دارند؟

همانطور که در مقاله قبلی عطرآقا تفاوت ادکلن و عطرهای مختلف را گفتیم ٬ اونجا گفتیم که ادکلن ها معمولا ۲ تا ۴ درصد غلظت دارند و بقیه مواد مختلفی هستند که برای پخش بو استفاده می شود ٬ پس با این وجود ادکلن ماندگاری زیادی ندارد معمولا و مثل عطرمشهدی نیست? که یکبار بزنی عمری استفاده کنی!

ولی متاسفانه باید بگم که عطرهایی که معمولا به اسم بدون جعبه فروخته میشن ماندگاری بالایی دارند که با استفاده از مواد سمی مثل پارافین باعث سمی شدن عطر میشن ولی باعث افزایش بیش از حد ماندگاری می شوند که میتونه مشتری خیلی راحت مجددا به سوی اون عطر فروشی هدایت کنه و با هدف این که داره از تنها دستگاه عطرسازی ایران ?? عطرشو میگیره و ماندگاری خیلی بالایی داره ٬ دوباره راحت این کار تکرار میشه و میاد خرید میکنه ولی نمیدونه که دقیقا چه بلایی سرش میاد و حتی بو کردن عطر ها ضرر های جبران ناپذیری برای دستگاه های بویایی داره. (البته من نمیتونم هیچ سندی برای استفاده از پارافین داخل این عطر ها بیارم ولی چیزی که از افراد مختلف شنیدم دارم بازگو میکنم)

بررسی انواع مدعیان عطرهای بدون جعبه

عطریانی – یانی عطر

عطر یانی
عطر یانی – دستگاه عطر سازی

عطر یانی برندی که ادعای ده سال سابقه کاری داره ٬ این برند بسیار در تبلیغات خوش ذوق عمل میکنه و اصول مارکتینگ به خوبی بلده ٬ البته برخی ادعاها باعث شده که در صنعت عطر خیلیا با این برند دشمنی بکنن و دوست نداشته باشن که کسی از این برند خرید بکنه.

افراد مختلف صاحب نظر در این حوزه ٬ ادعای استفاده پارافین و مواد مختلف برای افزایش ماندگاری و ادعای استفاده از اسانس های غیر اورجینال را دارند که خود نویسنده که من باشم ? از یانی ادکلن خریدم و مهمترین چیزی که یاد گرفتم اینه که حسی که به مشتری داده میشه خیلی مهمتر از کیفیت جنسی که فروخته میشه

نمیشه گفت کیفیت خیلی بالایی داره عطرش ٬ ولی همون حس تبلیغاتی که ایجاد میکنه و به محض اینکه به دستت میرسه پخش بوی وحشتناکی که همون اول توی جعبش هست به علاوه جعبه خاص که آموزش هایی داره همه اینا باعث میشه که میگی حتی اگر پارافین هم استفاده کنه دوست داریم (به یاد خیابانی که میگفت حاجی خلطتم دوست داریم ??)

در نهایت من نمیتونم دقیقا بگم که یانی از چه موادی داخل عطراش استفاده میکنه ولی چیزی که شنیدم را بازگو کردم – ولی قطعا کسی که ۱۰ سال توی این کاره و اعتماد آدم های زیادی بدست آورده به علاوه اینکه در نمایشگاه های معتبر شرکت کرده که این خودش مزایای زیادی نسبت به دیگر افرادی که مغازه معمولی دارن هست ولی خب اگر واقعا پارافین و چیزای دیگه استفاده کنه برای گول زدن ملت به زودی مشخص میشه و ماه همیشه پشت ابر نمیمونه ٬ سعی کردم کاملا منطقی قضاوت کنم و طرف هیچکس نگیرم.

مه استایل – تستر اماراتی

قلبا به آقای حاجی محمدی و البته اخویشون بسیار ارادت دارم ٬ ولی باعث نمیشه که نتونم مقایسه درستی در مورد ایشون انجام بدم ?? و برند مه استایل انجام بدم .

مه استایل با سابقه ۳ ساله که داره به چهار سالگیش هم نزدیک میشه داره توی دنیای عطر فعالیت میکنه آقای حاجی محمدی کار اولشون عطر نبوده و بعد از گذروندن کلاس های مختلف عطرسازی پیش آقای پیام نیک زبان (استاد عطرسازی ایرانی) که تنها مدرسه عطرسازی در ایران را هم داره وارد این حوزه شده و انصافا هم تعداد مشتریان راضی در همین مدت جذب خودش کرده و تونسته بازار از دست بقیه بگیره و به خودش هدایت کنه.

البته این برند خودش عطرهای اورجینال هم میفروشه ولی در کنار اون ها تسترهایی ارائه میده که باعث برخی شائبه ها میشه که آیا این تسترهایی که به اسم تستر اماراتی با قیمت نصف و گاها کمتر از ادکلن اورجینال به خلق الله فروخته میشه ٬ واقعا منبع تامینش از کجاست؟ آیا مواد خطرناکی ممکنه داشته باشه؟ همه اینا سواله که با توجه به اینکه مقالات خوبی خود ایشون در مورد تستر های امارتی که میفروشه گفته توصیه میکنم به سایتشون مراجعه کنید و بخونید اگر قانع شدید بخرید اگر هم نه به هیچوجه گول ظاهر و هیچ چیز دیگه ای نخورید که متاسفانه میخورید?

حتی اگر من حسین موسوی صاحب عطرآقا اومدم گفتم اقا بیا این عطرو بگیر جنس مخالفتو جذب کن اورجینال ۱۰۰ درصد بدون مواد و همه اینا بازم نمیتونید اعتماد کنید چون منم تهش یک واسطه میتونم باشم البته فعلا شاید بعدا رفتم اروپا منم ادعای تنها دستگاه اورجینال عطرسازی که توسط کل عطر بلاگر ها معرفی میشه و خیلی معروف شدم

این مقاله ادامه دارد …