عطر در دنیا یکی از مهمترین کالاهایی است که بیشتر برای زیبایی و لایف استایل استفاده می شود ، ولی یک عطر میتواند زندگی شما رو متحول کند.

به شخصه زمانی که بوی عطری که دوست دارم به مشامم میرسه ، امید به زندگی بیشتر حس میکنم و در کل قوی ترین حافظه مغز مربوط به بخش بویایی شما خیلی راحت میتوانید با خرید عطر مناسب زندگی خود را یک مقدار بهتر کنید.

اگر واقعا قصد دارید تا دلایل ما را بخوانید پس در ادامه با ما همراه باشید ، عطر از باستان در مصر و کشور های مختلف استفاده می شد.

- در انتخاب عطر دقت کنید! + دلایل
عطر زنبق در مصر باستان

یعنی تاریخچه عطر تقریبا به 5000 سال پیش بر میگردد که به دود یا Fume همان عطر فعلی یا Perfume می گفتند ، انسان عاشق بو های متنوع و جذاب است.

هیچ انسانی نیست که بگوید من عاشق عطر نیستم! هر فردی عطر های مختلفی در زندگی خود تجربه کرده است ، گاها عطر ها حامل خاطرات خیلی با ارزشی هستند که این خاطرات بخش مهمی از زندگی انسان را در بردارد.

اولین دلیل برای اینکه در انتخاب عطر باید دقت کنیم این است که:

عوارض عدم انتخاب درست عطر

1 – تنگی نفس

اگر عطری که به آن حساسیت دارد و با استفاده از آن اذیت می شوید را انتخاب کنید ، شما به مرور دچار تنگی نفس می شوید ، همانطور که افرادی که دارای آسم و بیماری های زمینه ای هستند ، بیشتر در خطر استفاده از برخی رایحه هایی که سبب ضعف در ایمنی بدن می شود قرار میگیرند.

2 – حساسیت پوستی

برخی عطر ها چه طبیعی چه شیمیایی سبب ایجاد حساسیت و گاهی در برخی موارد خاص سبب سوزش پوست می شوند ، پس بسیار باید در انتخاب عطر دقت به خرج دهید ، چیزی که خراب شود خیلی سخت قابل اصلاح شدن است.

3 – سرطان زایی

خدایی نکرده اگر تا حالا نشنیده بودید باید بگویم که بله یکی از بدترین خواص انتخاب عطر غیر صحیح بیماری مزخرف سرطان است که امیدوارم خدا هیچ فردی را به این بیماری مبتلا نکند ، البته اگر مواد عطر مصنوعی و بدرد نخور باشد این اتفاق میفتد ولی در عطر های برند و درست و حسابی تا حالا گزارشی داده نشده است.

4 – مسمومیت

مسمومیت؟ مگه میشه؟ آره خیلی راحت فقط با استشمام روزانه عطر البته بیشتر این مورد برای حیوانات صادق است که اگر دیده باشید ما از حشره کش ها استفاده می کنیم که در واقع رایحه و گازی که به مشام حشره ها ارسال می شود باعث مسمومیت و در نهایت مرگ آنها خواهد شد.

ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را آگاه کنیم تا عطرهایی انتخاب کنید ، که در کنار خواصی که بالا گفتم از جمله افزایش امید به زندگی ، تنظیم ضربان قلب ، احساس آرامش به سلامتی شما و اطرافیان شما صدمه نزند و در پایین برخی از شرکت های مطرح عطر فروشی را نام می بریم.

فهرست برخی از شرکت‌های معروف سازنده عطر

موفق و پیروز باشید.